Nie udał się wczorajszy wyjazd naszego zespołu do Jaworzna na mecz z niekwestionowanym liderem 4 grupy II ligi MCKiS Jaworzno. Hutnicy przegrali to spotkanie 3:0.

Do meczu przystępowaliśmy po czwartkowym zwycięstwie 3:0 nad Akademią Talentów Jastrzębski Węgiel. Jednak dość długa przerwa w rozgrywkach naszej drużyny była bardzo widoczna.

Pierwszy set wczorajszego meczu był bardzo słaby w naszym wykonaniu. Gospodarze bombardowali zagrywką naszych przyjmujących i po kilku nieudanych przyjęciach trener Przybyła zdecydował się na wprowadzenie do gry Jakuba Popardowskiego, który zastąpił Pawła Samborskiego. Dodatkowo zawodnicy z Jaworzna dość dobrze czytali grę Karola Karnasa, który nawet po dobrym przyjęciu miał problemy ze zgubieniem bloku. Set zakończył się wynikiem 25:15.

Druga odsłona wyglądała już o niebo lepiej. Hutnicy poprawili się w przyjęciu i nie pozwolili gospodarzom na uzyskanie większej przewagi. W pewnym momencie prowadziliśmy nawet 12:9 dzięki dobrej zagrywce Michała Krzyżaka. Gospodarze jednak szybko wyrównali. Przełomowym momentem tego seta był niewątpliwie spory błąd sędziny, która dopatrzyła się ataku w antenkę Krzyżaka podczas gdy przymujący MCKiS Czerwiński niemal złapał ją dłonią i zamiast 17:17 zrobiło się 18:16 dla Jaworzna. Później dobrą serią na zagrywce popisał się Krzystanek i gospodarze odskoczyli na 22:16. Cały set zakończył się wynikiem 25:18 dla Jaworzna.

Ostatni set był najbardziej wyrównany w tym meczu. Kiedy mieliśmy wynik 6:6 do gry znowu wkroczyła arbiter tego meczu. Po ataku Marcina Zabawy po stronie MCKiS mieliśmy ewidentne 4 odbicia. Piłka najpierw zahaczyła o blok, następnie odbiła się od głowy środkowego, trzecie odbicie to obrona Pietrasa, a czwarte to przebicie piłki przez Czerwińskiego. Na nic zdały się protesty Hutników, a dodatkowo Michał Krzyżak został ukarany czerwoną kartką i zamiast 7:6 dla Hutnika mieliśmy 8:6 dla Jaworzna. Hutnicy nie składali broni i walczyli do końca o odwrócenie losów tego meczu. Niestety to się nie udało. Set zakończył się wynikiem 26:24 dla Jaworzna, a całe spotkanie 3:0.

Nie ulega wątpliwości, że gospodarze byli w tym meczu lepsi jednak kto wie jak potoczyła by się gra gdyby nie wpadki sędziny.

Mimo porażki utrzymujemy 1 punkt przewagi nad MKS Andrychów, z któym za tydzień zagramy w meczu o wszystko. W przypadku naszego zwycięstwa za 3 punkty zapewnimy sobie udział w turnieju półfinałowym o awans do Tauron 1 ligi.

Już dzisiaj zapraszamy na to spotkanie na halę SP 105 przy os. Słonecznym 12.

MCKiS Jaworzno : Hutnik Kraków 3:0 (25:15, 25:18, 26:24)

Hutnik: Karnas, Krzyżak (10), Pękala (4), Zabawa (11), Samborski (11), Styrnol (1) , Macheta (l) oraz Popardowski, rezerwowi: Jacak, Migała, Ferek, Waśko, Hladyr, Juruś (l)

Trener: Łukasz Przybyła