Sobotnie siatkarskie derby Nowej Huty zakończyły się wygraną naszego zespołu 3:0 co było już piętnastym zwycięstwem w obecnym sezonie.

Hutnicy do meczu przystąpili bez Jakuba Styrnola, którego zastąpił Kamil Laszuk.

Samo spotkanie choć rozgrywane o nietypowej godzinie zgromadziło na trybunach sporą liczbę sympatyków siatkówki. Jednak nie było to porywające widowisko.

Hutnik był zdecydowanym faworytem meczu i z tego zadania wywiązał się dobrze. Pierwszy set to całkowita dominacja naszej drużyny. Już na samym początku wypracowaliśmy sobie bezpieczną przewagę dzięki dobrej zagrywce Michała Krzyżaka. Młodzi Spartanie mieli duże problemy w przyjęciu oraz w ataku. Przewaga Hutników ciągle się powiększała, a set zakończył się wygraną 25:10.

Druga odsłona była jedyną, która przyniosła emocję. Nasza drużyna i w tym secie wypracowała sobie na początku prowadzenie jednak nie było ono tak wysokie jak w pierwszej odsłonie. Dopiero pod koniec wzrosło ono do 6 punktów (22:16). Trener Przybyła dokonał wtedy zmian w składzie ale tym razem nie wpłynęło to dobrze na naszą grę. Goście dzięki mocnej zagrywce rezerwowego Skórzyńskiego zaczęli odrabiać straty. Hutnicy mieli spory problem z przyjęciem i nie byli w stanie wyprowadzić skutecznego ataku. Po chwili mieliśmy remis po 24. Wtedy trener Hutnika przywołał z kwadratu Karola Karnasa, Pawła Samborskiego oraz Igora Zawadzkiego i na szczęście dwie kolejne akcje przyniosły punkty dla Hutników.

Trzeci set początkowo toczył się punkt za punkt. Spartanie robili co mogli aby jak najdłużej utrzymać się w grze ale dali radę tylko do stanu 7:7.  Od tego momentu Hutnik zaczął odskakiwać przeciwnikom. Nasza przewaga wahała się od 3 do 7 punktów. Hutnicy imponowali dobrą skutecznością w ataku, a w szczególności Kamil Laszuk i Igor Zawadzki. Obydwaj skończyli mecz z niewiarygodną 100 procentową skutecznością co zwłaszcza w przypadku naszego atakującego budzi podziw bowiem skończył on 14 piłek na 14 jakie dostał od Karola Karnasa.  Set zakończył się wynikiem 25:18, a cały mecz 3:0 dla Hutnika. Ta wygrana i porażka Karpat Krosno daje nam już 16 punktów przewagi nad 5 zespołem na 7 kolejek przed końcem. Do zapewnienia sobie awansu do fazy play – off brakuje nam 6 punktów.

Już w środę kolejne spotkanie. Hutnik uda się do Jastrzębia Zdrój gdzie zmierzy się z Akademią Talentów JSW. Początek meczu o godzinie 19:30. A w sobotę podejmiemy MKS Andrychów początek meczu prawdopodobnie o godzinie 16:00. Zapraszamy na to prestiżowe spotkanie. Wstęp oczywiście wolny.

Hutnik Kraków : SMS Sparta Kraków 3:0 (25:10, 26:24, 25:18)

Hutnik : Karnas, Krzyżak, Pękala, Zawadzki, Samborski, Laszuk, Macheta (l) oraz Jacak, Waśko, Ferek, Popardowski, Martos-Sanchez (l) rezerwowi : Pawłowicz, Kubala

Trener : Łukasz Przybyła