Środowy pojedynek 16 kolejki 2 ligi z Akademią Talentów JSW przyniósł pierwszą w tym sezonie porażkę naszej drużyny.

Młodzi jastrzębianie zagrali bardzo dobre spotkanie i przy słabiej dysponowanej drużynie Hutnika pozwoliło im to na pokonanie lidera 2 ligi grupy 4.

Pierwszego seta wygrali Hutnicy do 22. Druga odsłona toczyłą się cały czas pod dyktando gospodarzy, którzy ostatecznie zwyciężyli do 23 chociaż ich przewaga w środkowej części seta była dużo wyższa. Trzeciego seta lepiej zaczął Hunik, który szybko zyskał 3 punktowe prowadzenie. Później Jastrzębie zdołało wyrównać i gra toczyła się punkt za punkt. Raz jedni raz drudzy wysuwali się na punktowe prowadzenie. Końcówka jednak należała do naszych rywali i set zakończył się ich wygraną 25:22. Hutnicy zdawali się być rozbici tym faktem i od początku czwartego seta mieli duże problemy z grą. Gospodarze prowadzili już nawet 16:10. Wtedy trener Przybyła zdecydował się na zmianę na pozycji libero, młody Sanchez zastąpił Piotra Machetę. Przewaga jastrzębian zaczęła powoli topnieć. Hutnikom udało się niespodziewanie wyrównać przy wyniku 18:18. Niespodziewanie ponieważ chwilę wcześniej kompletnie się na to nie zanosiło. Końcówka seta należała do naszego zespołu o to spowodowało wygraną do 22 i wyrównanie stanu spotkania. Ostatni set był bardzo wyrównany. Przy zmianie stron Hutnik prowadził 8:7. Później nawet 9:7 ale młodzież Akademii Talentów JSW nie dawała za wygraną i walczyła do końca o wygraną. Ta wygrana wkońcu przyszła. Set zakończył się wynikiem 15:13 dla gospodarzy.

Już jutro o godzinie 16:00  Hutnik podejmie drużynę MKS Andrychów. Zapraszamy na to spotkanie bowiem Wasz doping będzie bardzo potrzebny!

ATJSW : Hutnik Kraków 3:2 (22:25, 25:23, 25:21, 22:25, 15:13)

Hutnik : Karnas, Krzyżak, Pękala, Zawadzki, Samborski, Laszuk. Macheta (l) oraz Ferek, Styrnol, Martos-Sanchez

Trener : Łukasz Przybyła