Sobotni mecz Hutnika z UKS VT Alukoncept Bobrowniki był ostatnim w pierwszej rundzie sezonu 2023/2024.  Nasz zespół był osłabiony brakiem Pawła Samborskiego i Kamila Migały. Tego pierwszego w wyjściowym składzie zastąpił dawno nie widziany od początku Jakub Popardowski i jak się później okazało był najaśniejszą postacią w naszym zespole. Na meczu zabrakło też trenera Łukasza Przybyły, którego w roli trenera zastąpił Krzysztof Ferek.

Pierwszy set rozpoczął się od wyrównanej gry punkt za punkt. Taki stan rzeczy utrzymywał się do wyniku 10:10. Dopiero od tego momentu Hutnicy zaczęli uciekać rywalom. Nasi zawodnicy bardzo dobrze przyjmowali zagrywkę gości, byli skuteczniejsi w ataku i lepiej prezentowali się w bloku. Dlatego przewaga Hutnika szybko się powiększała, a na końcu seta wyniosła 9 punktów. Niestety w końcówce tej odsłony Michał Krzyżak zaczął utykać z podowu bólu w kolanie. I nie było pewne czy da radę kontynuować grę.

Druga odsłona rozpoczęła się od prowadzenia Hutnika 4:1. Mędzy czasie jednak okazało się, że Michał Krzyżak nie jest w stanie grać dalej i w jego miejsce wszedł młodziutki Karol Pawłowicz , dla którego była to szansa na występ w większym niż dotychczas wymiarze czasowym. Brak Krzyżaka był zauważalny ponieważ w tym secie poziom naszego przyjęcia drastycznie spadł. Zespół z Bobrownik wyrównał przy wyniku 6:6 . Hutnicy mieli kłopot z kończeniem ataków więc przed naszym rozgrywającym stało nielada wyzwanie. Walka w dalszej fazie seta była zacięta. Żaden z zespołów nie był w stanie wyrobić sobie bezpiecznej przewagi. W końcówce to goście wyszli na 2 punkty prowadzenia (20:18) jednak Hutnicy szybko wyrównali. Niestety od wyniku 22:22 nie udało nam się już zdobyć żadnego punktu i set zakończył się wygraną gości 25:22.

Zgromadzeni w hali widzowie przez chwilę mogli mieć obawy czy przypadkiem zwycięska seria Hutników w tym sezonie nie dobiegnie końca ale na szczęście  szybko rozwialiśmy te wątpliwości ponieważ od mocnego uderzenia w polu zagrywki seta zaczął Karol Karnas, odrzucając gości od siatki. To przełożyło się na objęcie prowadzenia 4:0. Później swoje dołożył też Jakub Popardowski i szybko stało się jasne, że tego seta nie przegramy. Dobra zagrywka naszego zespołu powodowała problemy w przyjęciu gości, którzy byli zmuszeni do gry na wysokiej piłce, a nasi blokujący potrafili to wykorzystać i aż 6 razy skutecznie powstrzymywali ataki Bobrowniczan. Set zakończył się wysoką wygraną 25:14 naszego zespołu.

Czwarty set również przebiegał pod nasze dyktando. Nie było już tak łatwo jednak cały czas to nasz zespół posiadał lekką przewagę punktową. Niestety w połowie tej partii nasza gra się zacięła. Od wyniku 16:12 dla nas goście wygrali 5 kolejnych akcji i objęli prowadzenie 17:16. Kiedy  prowadzili oni  20:19 w polu serwisowym po naszej stronie pojawił się Karol Karnas i został tam do końca spotkania. Pomocną dłoń do naszych zawodników wyciągnęli goście, którzy w końcówce na potęgę mylili się w ataku. Między czasie Karnas popisał się asem, a w ostatniej akcji w aut zaatakował Jodłowski i Hutnik mógł nadal cieszyć się mianem niepokonanej drużyny w tym sezonie.

Pierwsza runda sezonu 2023/2024 była bardzo udana. Odnieśliśmy komplet wygranych i przewodzimy w tabeli. Mamy jednak tylko 1 punkt przewagi nad Avią Solar Sędziszów Małopolski.

Już jutro czeka nas wyjazd do Ropczyc gdzie rozpoczniemy rundę rewanżową. Nasz kolejny rywal zajmuje 8 miejsce w tabeli z 11 punktami na koncie. Początek meczu o godzinie 19:00.

Hutnik Kraków : UKS VT Alukoncept Bobrowniki 3:1 (25:16, 22:25, 25:14, 25:20)

Hutnik : Karnas, Krzyżak, Pękala, Zawadzki, Popardowski, Styrnol, Macheta (l) oraz Jacak, Pawłowicz, Waśko, Laszuk, rezerwowi : Ferek, Sanchez (l)

Trener : Krzysztof Ferek