W miniony weekend nasi siatkarze mieli okazję wystąpić w turnieju półfinałowym o awans do Tauron 1 ligi siatkarzy, który odbył się w Grodzisku Mazowieckim. Rozegraliśmy 3 spotkania z zespołami CUK Anioły Toruń, AZS Eco-Team Stoelzle Częstochowa oraz UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki.

Niestety przegraliśmy wszystkie 3 mecze jednak na parkiecie siatkarze z Nowej Huty zostawili wiele zdrowia.

Pierwszym przeciwnikiem Hutnika był zespół z Torunia, który stawiany był w roli faworyta do awansu do finału, a nawet do Tauron 1 ligi. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla siatkarzy Aniołów, a tie break wygrali 15:13. W serca naszego zespołu wlana została jednak nadzieja, że w tym turnieju możemy się postawić każdej drużynie.

Kolejnym rywalem naszej drużyny był AZS Częstochowa. Pierwsze dwa sety zakończyły się pomyślnie dla nas. W secie nr 3 było 23:23 więc do wygranej w meczu brakowało nam jedynie 2 punktów. Później jednak nasza gra kompletnie się posypała i przegraliśmy nie tylko tą partię ale i całe spotkanie 3:2.

Wynik ten nie przekreślał jeszcze naszych szans na awans. Zależne to było od rezultatu w niedzielnym spotkaniu pomiędzy Toruniem, a Częstochową. Skreślany przed turniejem zespół AZS zagrał fantastyczne spotkanie i bez większych problemów ograł Torunian 3:0. Pomimo, iż Częstochowianie wyrzucili nas tym wynikiem z turnieju nasi zawodnicy z podziwem oklaskiwali kolejne akcje młodych siatkarzy AZS.

Nasz mecz ze Spartą decydował o tym czy do finału awansują gospodarze czyli UKS Sparta Grodzisk czy Anioły Toruń. Hutnik dobrze rozpoczął to spotkanie. Udało się wyjść na prowadzenie. Jednak niesieni dopingiem licznej publiczności zawodnicy Sparty odrobili straty i wygrali seta do 19. Druga odsłona również padła łupem gospodarzy tym razem do 18. W trzecim secie gra była bardziej wyrównana. W końcówce trener Przybyła dał szansę rezerwowym zawodnikom, którzy pokazali solidną grę i nastraszyli gospodarzy walcząc do końca o każdą piłkę. Ostatecznie jednak ulegliśmy do 23 i w całym meczu 3:0.

Pomimo tego, że nie udało się awansować sezon 2022/23 możemy zaliczyć do udanych. Przed sezonem nikt nie wierzył, że po 22 spotkaniach Hutnik będzie zajmował 2 miejsce w lidze. Rok wcześniej do ostatniej kolejki drżeliśmy o utrzymanie. Udział w turnieju był nagrodą dla zespołu za pracę włożoną na treningach. Nasi zawodnicy mieli okazję zaprezentować się szerszej publiczności i wielu z nich znalazło uznanie w oczach kibiców i trenerów innych zespołów.

Mamy nadzieję, że uda się pozyskać środki finansowe na utrzymanie tych zawodników, a nawet na wzmocnienie zespołu tak aby w kolejnym sezonie wywalczyć awans do Tauron 1 ligi.

Dziękujemy gospodarzom turnieju UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki za zorganizowanie tych wspaniałych zawodów. Te 3 dni były dla nas niezwykłe. Dzękujemy też naszym kibicom, którzy dopingowali nas w hali oraz przed ekranami! Do zobaczenia w kolejnym sezonie!