Świadkami bardzo dobrego meczu siatkówki byli kibice, którzy zgromadzili się dzisiaj na hali Wandy Kraków przy ul. Odmogile 1b. Na przeciwko siebie stanęły dwie nowohuckie ekipy. Hutnik Wanda Kraków oraz Sparta AGH Kraków.

Faworytem spotkania byli Hutnicy. Przed tym meczem zajmowali 2 lokatę w tabeli podczas gdy goście plasowali się na 4 pozycji. Mecz rozpoczął się od gry punkt za punkt. Dopiero w połowie seta gdy na zagrywce pojawił się Leszek Klimczak Hutnik systematycznie zaczął powiększać swoją przewagę. Pierwszy set zakończył się gładkim zwycięstwem naszej drużyny w stosunku 25:15. Drugi set był wyrównany do samego końca. Dopiero w końcówce goście przeważyli szalę na swoją korzyść zwyciężając tę partię 26:24. Trzecia partia toczyła się od początku pod dyktando Sparty. Hutnicy nie potrafili sobie poradzić z dobrą zagrywką gości i efektem tego była słabsza skuteczność w ataku. Drużyna Sparty zwyciężyła 25:17. Po tym secie wydawało się, że gospodarze już się nie podniosą i mecz zakończy się podobnie jak spotkanie z AS Niepołomice wynikiem 1:3. Jednak czwarty set przyniósł metamorfozę gry naszej drużyny. Hutnicy narzucili swój styl gładko zwyciężając 25:12 doprowadzając tym samym do piątego seta. Biało-błękitno-niebiescy niesieni dopingiem swoich fanów dobrze zaczęli tie breaka prowadząc już nawet 7:4. Niestety Sparta powoli zaczęła odrabiać straty, a przy wyniku 11:11 na zagrywce w drużynie gości pojawił się wychowanek Hutnika Michał Pierko, który swoją świetną zagrywką rozbił nasz zespół prowadząc tym samym do zwycięstwa drużynę Sparty AGH 15:11. Hutnicy przegrali tym samym spotkanie 2:3 zdobywając na pocieszenie 1 punkt.

Oby takich spotkań było w Krakowie jak najwięcej.

Następny mecz Hutnicy rozegrają na wyjeździe w następną sobotę. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie zespół Gryfa Brzesko.

Hutnik Wanda Kraków zagrał w składzie: Dylowicz, Krzyżak, Klimczak, Żuchowski, Kozłowski, Filipczak, Mrozek (libero) oraz Tabor, Pawelec, Michałek, Sekuła (libero).

Trener: Łukasz Przybyła