Bardzo dobry początek rozgrywek w wykonaniu naszych siatkarzy. Sezon 2023/2024 rozpoczął się od zwycięstwa 3:0 z zespołem Błękitnych Ropczyce.

Taki wynik nie był wcale oczywisty ponieważ Hutnicy przed sezonem nie rozegrali żadnego sparingu, a przygotowania do sezonu zaczęli na początku września. Taki stan rzeczy spowodowany był brakiem dostępności hali we wcześniejszym terminie.  Dlatego postawa Hutnika była jedną wielką niewiadomą.

Pozytywną rzeczą było jednak to, że w wyjściowej szóstce zaszła tak naprawdę tylko jedna zmiana w porównaniu do poprzedniego sezonu. Na pozycji atakującego za Marcina Zabawę, który odszedł do MKS Andrychów wystąpił Igor Zawadzki. Zawodnik ten przyszedł do naszego klubu z I ligowego AZS AGH Kraków. I jak się okazało był najaśniejszą postacią naszej drużyny we wczorajszym meczu.

Pierwszy set Hutnicy wygrali do 16 i przez cały czas całkowicie kontrolowali grę. Zespół z Ropczyc tylko na początku był w stanie nawiązać wyrównaną walkę. Później Hutnicy powiększali swoją punktową przewagę. Goście byli nieskuteczni w ataku i aż 6 razy dali się zablokować naszym siatkarzom.

Druga odsłona była już bardziej wyrównana. O wynik musieliśmy się martwić do samego końca. Do połowy seta mecz toczył się punkt za punkt. Hutnicy zdołali jednak wyjść na prowadzenie, które w pewnym momencie wynosiło nawet 4 punkty. Przyjezdni nie składali broni i w samej końcówce zdołali wyrównać (22:22).  Na szczęście Hutnicy wytrzymali napór Błękitnych i doprowadzili seta do końca wygrywając do 23, a decydujący punkt blokiem zdobył Jakub Styrnol, który powstrzymał atak ze środka Zubika.

Ostatnia partia to gładkie zwycięstwo naszego zespołu. Goście tylko na początku dotrzymywali kroku Hutnikowi i przez chwilę nawet prowadzili 2 oczkami. Gospodarze jednak szybko odwrócili wynik dzięki dobrej zagrywce Krzyżaka. Później przewaga naszej drużyny szybko wzrastała. Przyczynił się do tego również Igor Zawadzki, który także dłuższy czas nękał gości swoją zagrywką. Set zakończył się wynikiem 25:16, a samo spotkanie 3:0 dla Hutnika.

Na pochwiałę zasłużył cały zespół jednak wyraźnym liderem naszej drużyny był Igor Zawadzki, który zakończył mecz z niesamowitą skutecznością w ataku bo aż 75%. Na słowa uznania zasługuje też Karol Karnas, który poza świetnym prowadzeniem gry wykazał się fantastyczną postawą w polu zagrywki. Na 14 serwisów nie zepsół żadnej piłki i popisał się 1 asem.

Kolejne spotkanie Hutnik rozegra za tydzień w Rybniku. Nasz najbliższy rywal w 1 kolejce uległ po zaciętej grze w Sędziszowie tamtejszej Avi Solar w stosunku 1:3.

Hutnik Kraków : Błękitni Ropczyce 3:0 (25:16, 25:23, 25:16)

Hutnik : Karnas, Krzyżak, Pękala, Zawadzki, Samborski, Styrnol, Macheta (l) oraz Ferek, Laszuk, Popardowski, rezerwowi : Jacak, Migała, Pawłowicz, Martos-Sanchez (l)

Trener : Łukasz Przybyła

Błękitni : Białorucki, Opiela, Polański, Kłoda, Paszek, Zubik, Dereń (l) oraz Sheba, Armata, rezerwowi : Rudzki Libucha, Kozek, Szabat, Frysztak (l)

Trener : Michał Betleja, Arkadiusz Siuta