Reprezentacja Polski kadetów zdobyła złoty medal mistrzostw świata w Argentynie. Jednym z głównych filarów drużyny był Tomasz Fornal – wychowanek naszego klubu.

Polacy w finale zmierzyli się z reprezentacją gospodarzy. Nie była to dla nich łatwa rywalizacja. Spotkanie finałowe miało aż pięć setów i obfitowało w emocje. Polacy, pomimo dobrego początku meczu, przegrali pierwszego seta. W drugiej partii doprowadzili do wyrównania, by trzecią znowu przegrać – tym razem na przewagi (28:30). Ostatnie sety należały już do naszych reprezentantów.

Jednym z zawodników, który swoją grą przyczynił się do osiągniętego sukcesu, był Tomasz Fornal – wychowanek Hutnika Kraków. Z dumą możemy zaznaczyć, że w każdym meczu należał on do grupy najbardziej wyróżniających się siatkarzy. W finale Fornal zdobył 24 punkty i był najlepiej punktującym graczem na boisku.

Złoty medal mistrzostw świata kadetów to pierwsze takie osiągnięcie w historii polskiej siatkówki. Do tej pory nasza kadra zdobyła na tych rozgrywkach dwa brązowe medale – w 1999 i 2013 roku.

Zawodnikom, całej kadrze trenerskiej, a także wszystkim innym, którzy pomogli w osiągnięciu tego sukcesu – serdecznie gratulujemy!