HPW meczu z Płomieniem Hutnik był faworytem i to udowodnił na parkiecie, choć goście w pierwszej oraz trzeciej partii stawiali zacięty opór, prowadząc przez większości tych setów kilkoma punktami. W obu przypadkach jednak to hutnicy popisywali się skutecznymi zagraniami szczególnie blokiem i kończyli zwycięsko.  Druga partia też byłaby wyrównana gdyby nie seria zagrywek Pawła Samborskiego pozwalająca Hutnikowi objąć zdecydowane prowadzenie. Dzięki tej wygranej drużyna Hutnika awansowała na drugie miejsce w tabeli i traci dwa punkty do lidera z Sanoka. Kolejna runda gier odbędzie się 8 listopada i wtedy Hutnik zagra w Nowej Hucie z najsłabsza drużyną ligi Wisłokiem Strzyżów.
Hutnik: Ferek, Podleśny, Golec, Klimczak, Maruszczyk, Obuchowicz, Szymczak oraz Samborski, Kowalski, Kołek
Trenerzy: Piwowar, Matras
ZDJĘCIA
Przed mecze sezon rozpoczęła drużyna rezerw Hutnika wygrywając z rezerwami Kęczaniana Kęty 3:0 (25:21, 25:23, 25:21) – III liga mężczyzn