Piłkarze Hutnika w rewanżowym meczu barażowym o awans do III ligi nie dali najmniejszych szans Barciczance, demolując rywala 6-0.
Od pierwszego gwizdka, to hutnicy przejęli inicjatywę. Podopieczni trenera Leszka Janiczaka rozgrywali piłkę na połowie miejscowych, nie dopuszczając do zagrożenia pod własną bramką. Planów Hutnikowi nie pokrzyżowała kontuzja Michała Guji, który już w 9 min. opuścił boisko z urazem ścięgna Achillesa. Bohaterem meczu był Hubert Pachowicz, który w ciągu nieco ponad 10 minut zaliczył klasycznego hattricka. W 20 min. „Paszka” skutecznie dobił obroniony przez bramkarza strzał Mateusza Kotwicy. Trzy minuty później Pachowicz główkował do bramki gospodarzy, po precyzyjnym dośrodkowaniu z lewej flanki Bartosza Tetycha. Wreszcie w 30 minucie napastnik Hutnika popisał się indywidualną akcją, w której mijał graczy z Barcic niczym slalomowe tyczki i zakończył ją uderzeniem obok bezradnego bramkarza.
Po przerwie hutnicy kontrolowali sytuację i zdobyli dalsze trzy bramki. W 59 minucie po wyrzucie piłki z autu przez Tetycha, w dobrej sytuacji w polu karnym znalazł się Kotwica i zamienił ją na czwartego gola. W końcówce po akcji i podaniu Gora Sargsyana trafił inny rezerwowy Błażej Radwanek. Wynik meczu ustalił Tetych, którego świetnym podaniem obsłużył Dariusz Gawęcki.
Po meczu piłkarze i sztab Hutnika świętowali awans w strugach szampana, a po chwili utonęli w objęciach swoich kibiców, których do Barcic, pomimo zakazu wejścia na obiekt dotarło około 800 i którzy głośnym, nieustającym dopingiem ponieśli Hutnika do awansu do III ligi!