Tauron 2d
W tym tygodniu firma TAURON została oficjalnym Partnerem siatkarskich drużyn młodzieżowych klubu sportowego Hutnik Kraków. W ramach programu „Społeczna Odpowiedzialność Biznesu” firma TAURON będzie opiekować się drużynami minisiatkówki, młodzików, oraz kadetów klubu Hutnik Kraków mając na celu propagowanie uprawiania sportu wśród dzieci i młodzieży.
Grupa TAURON jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce – dysponuje kapitałem własnym w wysokości około 18 miliardów zł. Holding jest największym dystrybutorem energii elektrycznej w kraju. Sieci dystrybucyjne spółek należących do Grupy obejmują 18,3% powierzchni kraju. Usługi dystrybucyjne świadczone są na obszarze ponad 57 tys. km2, za pośrednictwem 260,9 tys. km linii energetycznych.Spółki skupione w Grupie TAURON sprzedają około 41,3 TWh energii elektrycznej (w 2013 r.) do ponad 5,3 mln odbiorców końcowych. Ponadto holding kontroluje 20% polskich zasobów węgla kamiennego oraz osiąga 5% wskaźnik krajowego wydobycia węgla kamiennego.
Wspólnie liczymy, że dzięki tej współpracy kolejni młodzi siatkarze, wychowankowie Hutnika Kraków będą trafiać do młodzieżowych reprezentacji Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.