Sezon 2021/2022 dobiegł końca. Na ostatni mecz Hutnicy udali się do Tych gdzie na pięknej hali ulegli TKS Tychy 3:1.

Pierwszy set należał do gospodarzy. Hutnicy grali słabo i nieskutecznie tak jakby nie dojechali na to spotkanie. Zdołali ugrać jedynie 15 punktów.

Na szczęście szybko się pozbierali i drugiego seta udało się wygrać do 22. Tyszanie tylko do stanu 9:9 pozostawali w kontakcie z Hutnikami. Później nasz zespół wyszedł na prowadzenie, które w szczytowym momencie wynosiło 4 punkty. Gospodarze próbowali gonić ale nie byli w stanie odrobić strat i mieliśmy remis po 1.

W trzecim secie w naszej drużynie na parkiecie pojawili się gracze, którzy zazwyczaj pełnili rolę zezerwowych. Pomimo tego mecz był bardzo wyrównany. Na boisku nie było widać wielkiej różnicy. Abitnie grający Hutnicy w dwóch ostatnich setach sezonu ugrali po 22 punkty i ostatecznie przegrali całe spotkanie 3:1.

W tym meczu zagrali wszyscy zawodnicy, którzy przyjechali do Tych.

Sezon 2021/2022 był trudny dla naszego zespołu. Wynik nie dokońca odzwierciedla umiejętności zawodników grających w naszej drużynie. Trudne warunki w jakich trenowali oraz grali napewno nie ułatwiały rozwoju zespołu. Mamy nadzieję, że w kolejnym sezonie Hutnik Kraków będzie miał możliwość grania i trenowania na hali, której nie będziemy musieli się wstydzić.

W sezonie 2021/2022 barwy naszego klubu reprezentowali:

Dawid Fremel, Michał Bogdański, Michał Krzyżak, Miłosz Iszczuk, Jakub Popardowski, Mikołaj Być, Marcin Zabawa, Krzysztof Ferek, Daniel Maciąg, Jakub Filipczak, Daniel Żuchowski, Paweł Michałek,Piotr Macheta, Dominik Juruś oraz Carlos Martos-Sanchez.

Sztab: Łukasz Przybyła – I trener, Mirosław Janawa – II trener, Michał Krztoń – statystyk oraz Paweł Kaliciak – spiker, kierownik drużyny

TKS Tychy – Hutnik Kraków 3:1 (25:15, 22:25, 25:22, 25:22)