Pomimo nienajlepszej gry Hutnik Wanda Kraków zdołał odnieść drugie w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo i zdobyć komplet punktów. Rywalem naszej drużyny był AKS V LO Rzeszów. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla krakowian chociaż długo się na to nie zanosiło.

Pierwszy set był wyrównany od początku do samego końca. Tylko przez chwilkę gospodarze zdołali uzyskać 3 punktową przewagę przy stanie 13:10. Hutnicy szybko wyrównali. Później już do samego końca żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać większej przewagi. Dopiero przy stanie 22:22 AKS zdobył 2 punkty z rzędu wykorzystując nieskuteczność Hutników. Set zakończył się wynikiem 25:23 dla AKS.

Początek drugiego seta nie przyniósł poprawy w grze naszego zespołu. Drużyna gospodarzy grała lepiej i to dało efekt w postaci aż 6 punktowej przewagi przy stanie 17:11. Gra Hutnika nie napawała optymizmem i wydawało się, że już nic nie są w stanie zrobić aby odwrócić losy tej odsłony. W pewnym momencie trenerzy Przybyła i Janawa nakazali swoim podopiecznym aby ci zagrywali jedynie floata. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Dodatkowo gospodarze zaczęli popełniać błędy i Hutnik powolutku zaczął odrabiać straty. Do samego końca jednak wydawało się, że tego seta już nie wygramy ponieważ gospodarze prowadzili już nawet 24:21. Na szczęście nasz zespół zdołał obronić kilka piłek setowych, głównie za sprawą świetnej zagrywki Marcina Zabawy. Nerwy w końcówce seta lepiej opanowali Hutnicy. Jak się okazało “niemożliwe nie istnieje” i zwycięstwo naszego zespołu w drugim secie stało się faktem.

Założenia trenerów naszego zespołu aby zagrywać jedynie floata towarzyszyły Hutnikom również w setach nr 3 i 4. Powodowało to, że nie traciliśmy punktów po zepsutych zagrywkach. W obu tych partiach siatkarze Hutnika zmarnowali tylko jeden serwis. Gospodarze natomiast z minuty na minutę tracili wiarę w zwycięstwo. Hutnik w obu ostatnich partiach ani na chwilę nie oddawał prowadzenia skutecznie realizując plan trenerów. Krakowianie zwyciężyli set nr 3 wynikiem 25:20 a seta nr 4 25:17 zgarniając tym samych 3 punkty.

Na duże słowa uznania zasłużył w tym spotkaniu nasz środkowy Paweł Michałek. Ten rezerwowy zazwyczaj zawodnik wykazał się w tym spotkaniu świetną grą w defensywie, broniąc niekiedy bardzo trudne piłki. Do tego świetnie serwował i aż 3 razy zablokował ataki rywali.

Zwyciężając w tym spotkaniu Hutnicy umocnili się na 6 miejscu odskakując Błękitnym Ropczyce na 6 punktów. Zbliżyli się też do 5 lokaty. W tym momencie tracą do drużyny z Sędziszowa Małopolskiego tylko 3 punkty. Do spokojnego utrzymania w lidze brakuje już bardzo nie wiele.

Kolejnym rywalem Hutnika będzie zespół Karpat Krosno. Mecz odbędzie się w sobotę 16.01.2021 w hali Wandy. Tradycyjnie będziemy się starali przeprowadzić transmisję live. 

AKS V LO Rzeszów : Hutnik Wanda Kraków 1:3

Hutnik Wanda: Szymczak, Michał Krzyżak, Michałek, Zabawa, Popardowski, Żuchowski, Macheta (L) oraz Fremel, Jedwabny, Filipczak

Trenerzy: Łukasz Przybyła, Mirosław Janawa

AKS Rzeszów: Słotarski, Iszczuk, Oskar Krzyżak, Wrona, Być, Zając, Szytuła (L) oraz Kałucki, Soboń, Domin, Baran, Puczkowski

Trener: Poprawa