Zwycięstwem 3:0 zakończył się dzisiejszy mecz siatkarzy Hutnika Wandy Kraków z zespołem GKPS Gorlice. Tym samym Hutnicy wzięli rewanż za porażkę w poprzednim sezonie kiedy to górą byli Gorliczanie zwyciężając wtedy na naszym terenie 3:1.

Pierwszy set okazał się ciężką przeprawą dla naszych zawodników, pomimo tego że na początku seta dzięki dobrej zagrywce Michała Krzyżaka Hutnicy odskoczyli na kilka punktów. Goście szybko się przebudzili i doprowadzili do wyrównania. Później raz jedni, raz drudzy wychodzili na prowadzenie. Trzeba podkreślić, że w tej partii Hutnicy słabo spisywali się w polu zagrywki psując aż 6 serwisów. To spowodowało, iż do samego końca seta trenerzy naszego zespołu musieli martwić się o jego rozstrzygnięcie. Goście mieli już nawet piłkę setową, na szczęście Hutnik zdołał wybrnąć z trudnej sytuacji, a set zakończył się skutecznym atakiem Michała Krzyżaka z lewego skrzydła. Wynik seta to 27:25 dla Hutnika.

Druga partia poszła naszym siatkarzom dużo lepiej. Znowu na zagrywce świetnie od początku prezentował się Michał Krzyżak. To pozwoliło zbudować biało-błękitno-niebieskim sporą przewagę, której nie oddali do samego końca tej odsłony. Do sukcesu w tym secie Hutników doprowadziła również bardzo skuteczna gra w ataku oraz w bloku. Druga partia zakończyła się rezultatem 25:17 dla gospodarzy.

Trzeci set właściwie bez historii. Hutnicy tym razem za sprawą Huberta Szymczaka, który na samym początku ostatniej partii bombardował gości świetną zagrywką zbudowali sobie przewagę 5 punktów. To całkowicie podcięło skrzydła siatkarzom z Gorlic, którzy nie potrafili przeciwstawić się dobrej grze Hutników. W tym secie zdobyli oni zaledwie 13 punktów. Na pochwałę w naszym zespole zasłużył także libero Piotr Macheta, który przez całe spotkanie świetnie prezentował się w przyjęciu i gdyby nie zepsuł ostatniego przyjęcia w meczu, zakończył by występ z wynikiem 100% pozytywnego odbioru. 

Teraz Hutników czeka 2 tygodniowa przerwa w grze. Następne spotkanie rozegrają oni w dniu 19 grudnia z Extransem Sędziszów. 

Hutnik Wanda Kraków : GKPS Gorlice 3:0 (27:25, 25:17, 25:13)

Hutnik: Szymczak, Krzyżak, Filipczak, Zabawa, Popardowski, Żuchowski, Macheta (L) oraz Jedwabny, Michałek, Fremel, 

Trenerzy: Łukasz Przybyła, Mirosław Janawa

GKPS Gorlice: Motyka, Bąk, Ludwin, Szpyrka, Turek A., Góra M., Kaszyk (L) oraz Dudek, Krupczak, Nikiel, Turek S. (L)

Trener: Krzysztof Kozłowski