Znakomite spotkanie rozegrali wczoraj siatkarze Hutnika Wandy Kraków. W meczu wyjazdowym pokonali zespół Błękitnych Ropczyce w stosunku 3:1. Przed meczem nasi wczorajsi rywale plasowali się w tabeli II ligi gr. VI o oczko wyżej niż Hutnicy. Na koncie Błękitnych było 9 punktów natomiast nasi siatkarze zgromadzili do tej pory 1 punkt mniej. Zatem jasne było, że porażka w tym meczu znacznie pogorszyłaby sytuację Hutnika w tabeli. 

Premierowa odsłona tego spotkania rozpoczęła się od bardzo wyrównanej gry. Później gospodarze odskoczyli na kilka oczek ale biało-błękitno-niebiescy odzyskali swój rytm szybko doprowadzając do wyrównania. Set zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 25:23. 

Druga partia również wygrana przez Hutników tym razem na przewagi 28:26. 

Set numer trzy padł łupem Błękitnych pomimo tego iż to Hutnicy przez większą jego część przeważali. Ta partia zakończyła się wynikiem 25:22 dla zespołu z Ropczyc. 

Na szczęście w secie czwartym Hutnicy nie dali rywalom złapać wiatru w żagle i pewnie go zwyciężyli 25:19. 

Dzisiaj o godzinie 16:00 w hali Wandy Kraków Hutnik podejmie lidera ligi drużynę KKS Kozienice, która wczoraj pokonała naszego rywala zza miedzy Spartę AGH Kraków 3:0. Liczymy na niespodziankę w dzisiejszym pojedynku. Zapraszamy na relację z meczu. 

Błękitni Ropczyce : Hutnik Wanda 1:3

Hutnik: Szymczak, Krzyżak, Filipczak, Zabawa, Popardowski, Żuchowski, Macheta (l), rezerwowi: Fremel, Wojciechowski, Michałek

Trenerzy: Łukasz Przybyła, Mirosław Janawa