Niestety bez punktów wrócili siatkarze Hutnika Kraków z Sędziszowa Małopolskiego gdzie wczoraj zmierzyli się z doświadczoną drużyną Extransu Sędziszów.

Hutnicy jechali na mecz z bojowym nastawieniem. Pomimo tego, że faworytem spotkania byli nasi rywale młody zespół Hutnika zamierzał powalczyć o jakąkolwiek zdobycz punktową.

Mecz od początku był bardzo zacięty. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi punktowej. Dopiero przy stanie 17:17 gospodarze odskoczyli na 3 oczka i taką przewagę utrzymali do końca zwyciężając ostatecznie 25:22. 

Druga odsłona do stanu 7:7 przypominała pierwszą. Jednak od tego momentu gospodarze zaczęli odskakiwać naszym zawodnikom. Hutnicy mieli problemy z przyjęciem zagrywki Extransu i tym samym gorzej prezentowali się również w ataku. Dodatkowo zepsuli kilka zagrywek. W pewnym momencie Extrans prowadził już 23:18. Hutnikom udało się zmniejszyć tą przewagę do 3 punktów ale ostatecznie przegrali drugiego seta również 25:22.

Najciekawiej było w secie numer 3. Raz jeden, raz drugi zespół wychodził na prowadzenie. Jednak nie było ono wyższe niż 2 punkty. Przy stanie 21:19 dla Hutnika na zagrywce pojawił się nasz przyjmujący Michał Krzyżak, który mocnym serwisem siał spustoszenie w szeregach gospodarzy. Hutnicy w tym ustawieniu zdobyli 3 punkty z rzędu doprowadzając do wyniku 24:19. Przy kolejnej zagrywce Michał nieznacznie się pomylił. Wtedy to trener Extransu dokonał zmiany. Na zagrywkę wpuścił rezerwowego Małka i wtedy rozpoczął się dramat Hutnika. Najpierw setową piłkę przestrzelił nasz atakujący Marcin Zabawa, następnie Hutnicy nie przyjęli dwóch zagrywek i zrobiło się 24:23. Potem znowu nasz zespół pomylił się w ataku, a gospodarze bezlitośnie kontrowali. Trzeci set zakończył się po punktowej zagrywce przyjmującego Sędziszan Małka (26:24). Ostatecznie Hutnik uległ w stosunku 3:0. Nasi siatkarze długo nie mogli się pogodzić z tym co się stało. Jednak zebrali solidną lekcję, która na pewno zaprocentuje w dalszej części sezonu. Trzeba jednak pochwalić nasz zespół, który na tle faworyzowanych rywali prezentował długimi momentami solidną siatkówkę. Na szczególne słowa uznania zasłużyli tym razem nasz przyjmujący Michał Krzyżak oraz atakujący Marcin Zabawa – najskuteczniejsi w naszej drużynie. 

Za tydzień w sobotę Hutnik rozegra pierwszy mecz we własnej hali. Rywalem naszego zespołu będzie AKS Rzeszów. Dzień później zmierzymy się z KS Arką Tempo Chełm. Będzie to pierwsza okazja aby zobaczyć naszą drużynę w akcji w Krakowie. Serdecznie zapraszamy kibiców na obydwa mecze. 

Extrans Sędziszów : Hutnik Kraków 3 : 0 (25:22, 25:22, 26:24)

Extrans: Kozłowski, Bilski, Perłowski, Marciniak, Małek, Kalandyk, Szczęch (l) oraz Grendysa, Kusior, Pyrsak

Hutnik: Fremel, Krzyżak, Filipczak, Zabawa, Wojciechowski, Żuchowski, Macheta (l) oraz Popardowski, Michałek, Szymczak

Trenerzy: Łukasz Przybyła, Mirosław Janawa