Bez punktów wrócili siatkarze Hutnika Kraków z dalekiego Chełma ulegając KS Arce Tempo w stosunku 3:0.

Bez wątpienia gospodarze byli lepszym zespołem. Początek pierwszego seta był wyrównany ale od stanu 9:9 Chełmianie zaczęli powiększać swoją przewagę. Lepiej zagrywali zmuszając nasz zespół do sporego wysiłku w przyjęciu. Hutnicy mieli spory problem z wykańczaniem swoich akcji, a gospodarze bezlitośnie to wykorzystywali. Set zakończył się wynikiem 25:15.

W drugim secie KS Arka Tempo wypracowała sobie na początku przewagę kilku punktów. Pomimo poprawy przyjęcia Hutnik nadal miał spore problemy w ataku. Dodatkowo nasi siatkarze słabo prezentowali się w polu zagrywki. Wynik tego seta to 25:20 dla siatkarzy z Chełma.

W trzeciej partii gra gospodarzy uległa pogorszeniu. Zdecydowanie spadła ich skuteczność w ataku co przełożyło się na kilku punktową przewagę Hutnika. Jednak nie udało się tej przewagi utrzymać. Chełmianie szybko doprowadzili do wyrównania a następnie zbudowali przewagę punktową, którą utrzymali do końca ostatecznie wygrywając 25:21.

W zasadzie o tym meczu można powiedzieć tylko tyle, że się odbył. Nasz młody zespół potrzebuje kilku meczy aby przywyknąć do II ligowego poziomu. Bez wątpienia mamy potencjał aby pozostać w tych rozgrywkach na kolejne sezony.

Na trybunach hali w Chełmie zasiadła spora ilość kibiców. Było ich około 400. Wierzymy, że na mecze naszej drużyny w hali Wandy również będziemy mogli liczyć na wsparcie sporej liczby fanów.

Następny mecz Hutnik rozegra 10.10.2020 w Sędziszowie młp. z tamtejszym Extransem.