Bardzo dobre spotkanie rozegrali wczoraj siatkarze Hutnika Wandy Kraków. Pomimo porażki 1:3 z faworyzowanym KKS Kozienice młodzi Hutnicy nie mają się czego wstydzić. Jedynie pierwszy set delikatnie mówiąc im nie wyszedł to już w pozostałych postawili oni trudne warunki rywalom.

Początek spotkania pokazał, że to już nie jest III liga. Gospodarze bardzo szybko sprowadzili na ziemię ambitnych Hutników, którzy nie potrafili przyjąć trudnej zagrywki rywali i tym samym nie byli w stanie wyprowadzić skutecznego ataku. W pierwszym secie zdołaliśmy ugrać zaledwie 10 punktów. W tym momencie mogło się wydawać, że mecz zakończy się dosyć szybko.

Na szczęście w kolejnych setach Hutnicy stanęli na wysokości zadania.

Druga partia do samego końca toczyła się punkt za punkt. W końcówce KKS zdołał odskoczyć Hutnikowi na 3 punkty (19:16) ale ta przewaga szybko została zniwelowana (19:19). Jednak to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa w tej odsłonie (26:24).

Trzeci set padł łupem Hutnika. Chociaż początkowo drużyna z Kozienic wypracowała sobie kilku punktową przewagę (7:1) to nasi zawodnicy sukcesywnie odrabiali straty doprowadzając do wyrównania przy stanie 15:15. Dalej gra toczyła się punkt za punkt ale to Hutnik wyszedł z tej walki zwycięsko (25:23).

Czwarty set również był bardzo zacięty. Chociaż to gospodarze cały czas utrzymywali przewagę punktową to Hutnicy nie pozwalali im odskoczyć. Aż w końcu udało się doprowadzić do remisu (23:23). Kolejny punkt zdobyli rywale. W ostatniej akcji meczu gospodarze mieli naprawdę sporo szczęścia. Po ataku najlepszego w szeregach KKS Kacpra Kędry piłka odbiła się od bloku Hutników i wróciła na stronę Kozieniczan. Następnie jeden z zawodników podbił ją tak wysoko, że poszybowała ona pod sufit przelatując przez trzy przęsła nie dotykając ich. Kolejny atak Kędry był już skuteczny i tym samym Hutnik uległ w tym secie 25:23.

Było to pierwsze spotkanie Hutnika Wandy Kraków w tym sezonie.

Kolejne spotkanie już dzisiaj o godzinie 17. Wydaje się, że nasz zespół czeka jeszcze trudniejsze zadanie. Hutnicy mierzą się w dalekim Chełmie z zespołem KS Arka Tempo Chełm, który w dniu wczorajszym szybko rozprawił się z drużyną Błękitnych Ropczyce (3:0).

Enea KKS Kozienice : Hutnik Wanda Kraków 3:1 (-10, -24, 23, -23)

KKS Kozienice: Kwiecień, Koryciński M., Koryciński B., Obremski, Kędra, Jeziorowski, Głogowski (l) oraz Ostrowski P., Ostrowski D.

Trener: Marek Grzelczak

Hutnik Wanda Kraków: Szymczak, Woźniak, Filipczak, Żuchowski, Krzyżak, Michałek, Macheta (l) oraz Fremel, Zabawa, Wojciechowski

Trener: Łukasz Przybyła