Prawdziwą drogę przez mękę przeszli wczoraj siatkarze Hutnika Wandy Kraków. Pokonali oni we własnej hali przedostatnią drużynę I ligi małopolskiej siatkarzy UKS Zalew Świnna Poręba po pełnym emocji meczu w stosunku 3:2.

Mecz rozpoczął się bardzo podobnie jak ostatnie spotkanie w Brzesku. Hutnicy sprawiali wrażenie nieobecnych na boisku i goście bardzo szybko zbudowali sobie bezpieczną przewagę prowadząc w pewnym momencie nawet 9:2. Zespół ze Świnnej Poręby pomimo słabego przyjęcia był dużo bardziej skuteczny w ataku niż Hutnik Wanda. Przewaga punktowa przyjezdnych utrzymywała się przez większość pierwszego seta. Dopiero od stanu 13:19 Hutnik zaczął odrabiać straty zbliżając się do gości na 2 punkty (18:20) jednak w końcówce znowu coś zacięło się w naszej grze i set padł łupem przyjezdnych (19:25).

Druga odsłona to już dużo lepsza gra naszego zespołu. Hutnicy prowadzili w pewnym momencie 7:3 ale potem wynik się wyrównał. Gra toczyła się punkt za punkt do samego końca, kiedy to Hutnicy doprowadzili do dwu punktowego prowadzenia (23:21). Set zakończył się wynikiem 25:23 po sprytnej „kiwce” naszego przyjmującego Michała Krzyżaka.

W trzecim secie Hutnik wreszcie przypominał zespół jaki prezentował nam się w najlepszych meczach tego sezonu. Od samego początku gospodarze narzucili swój styl gry budując coraz większą przewagę. Osiągnęli to dzięki dobrej skuteczności w ataku, a także dzięki kilku punktowym blokom. Ten set zakończył się zwycięstwem naszego zespołu aż 25:17.

Czwarta partia rozpoczęła się od sprytnej zagrywki trenera Hutników Łukasza Przybyły. Nasz zespół rozpoczął seta nietypowo bo od drugiego ustawienia gdzie na zagrywce zameldował się Michał Krzyżak. Okazało się to strzałem w „10-kę” bo z pola zagrywki zszedł dopiero przy wyniku 6:0. Kiedy na tablicy widniał wynik 8:1 dla gospodarzy było prawie pewne, że mecz zmierza ku końcowi i Hutnik nie wypuści zwycięstwa za 3 punkty z rąk. Jednak kolejne akcje pokazały, że w siatkówce nie ma bezpiecznej przewagi. Dzięki kilku punktowym blokom grającego trenera Rafała Poprawy przyjezdni bardzo szybko doprowadzili do wyrównania i po chwili mieliśmy remis 8:8. W kolejnej fazie seta to raczej Hutnicy posiadali lekką przewagę punktową ale goście nie odpuszczali i cały czas pozostawali w kontakcie. Koniec seta należał niestety do drużyny ze Świnnej Poręby, która zwyciężyła seta 25:23 doprowadzając do wyrównania stanu meczu.

Na szczęście w tie breaku nasz zespół stanął na wysokości zadania. Od początku do końca gra toczyła się pod dyktando Hutników. Goście mieli ogromne problemy w kończeniu własnych akcji. Ostatecznie Hutnik Wanda Kraków zwyciężył seta 15:10 unikając w ten sposób sporej niespodzianki jaką niewątpliwie było by zwycięstwo UKS Zalewu Świnna Poręba.

Na pochwałę w naszej drużynie zasłużyli środkowi Paweł Michałek oraz Jakub Filipczak. To z ich zagrywką goście mieli dzisiaj największy kłopot. Zagrywali oni łącznie 47 razy. Oprócz tego dorzucili kilka punktowych bloków. Ich dobra postawa przy słabszej tym razem grze skrzydeł pozwoliła odnieść to zwycięstwo.

Przed Hutnikiem seria ciężkich meczy z zespołami z czołówki. Już za tydzień czeka ich wyjazdowe spotkanie w Laskowej. Będzie to bardzo ciężki mecz ponieważ tamtejsza hala jest bardzo mała i niewątpliwie będzie ona atutem gospodarzy. Następne spotkanie w Krakowie Hutnicy rozegrają dopiero 15.02.2020 z drużyną z Gorlic.

Bardzo dziękujemy kibicom, którzy przez cały mecz swoim dopingiem zagrzewali naszych siatkarzy. Liczymy na was w kolejnych spotkaniach.

Składy:

Hutnik Wanda Kraków: Dylowicz, Krzyżak, Michałek, Żuchowski, Kozłowski, Filipczak, Mrozek (L) oraz Tabor, Pawelec,

Trener: Łukasz Przybyła

UKS Zalew Świnna Poręba: Sokołowski, Palkij, Cygan, Mika, Ponikiewski, Poprawa, Cisoń (L) oraz Kowalczyk, Romański, Światłoń, Głuc, Mruc

Trener: Rafał Poprawa

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego spotkania. Zdjęcia autorstwa Adrianny Kurzeji. https://www.instagram.com/photographykurzeja/?igshid=1v3nrmxa52923&fbclid=IwAR06EroCXvaai9qR3w8r0zbn2rE72lObsSKhkvTNzb-VNYgtrSMjjAOwk7w

Link do galerii –>http://uks-hutnik.pl/sezon-2019-2020/#iLightbox[gallery_image_3]/0

Link do nagrania z meczu — >https://www.youtube.com/watch?v=Qu5xQxLZ_LU&t=2214s