Bardzo ciężki bój stoczyli w Brzesku siatkarze Hutnika Wandy Kraków.  Ich przeciwnikiem była drużyna Gryfa Brzesko, która na własnej hali uległa tylko liderowi rozgrywek GKPS Gorlice. Nasz zespół spodziewał się zatem ciężkiej przeprawy.

Przedmeczowe obawy potwierdziły się bardzo szybko. Już na początku pierwszego seta gospodarze zbudowali kilku punktową przewagę. Udało im się to dzięki mocnej zagrywce, z którą początkowo nasi zawodnicy nie potrafili sobie poradzić. Dzięki wskazówkom trenera Łukasza Przybyły zawodnicy Hutnika powoli zaczęli odrabiać straty i wreszcie udało im się zrównać punktami z zespołem Gryfa. Od połowy seta mecz toczył się punkt za punkt ale niestety padł on łupem gospodarzy, którzy wygrali go 30:28. Początek drugiej odsłony miał zgoła odmienny przebieg. Tym razem nasi zawodnicy zbudowali sobie kilku punktową przewagę. Osiągnęli to dzięki dobrej zagrywce Michała Krzyżaka, która odrzuciła rywali od siatki. Zespół z Brzeska zdołał odrobić straty ale końcówka należała do naszych zawodników, którzy ostatecznie zwyciężyli tę partię 25:21. Gra w trzecim secie na początku toczyła się punkt za punkt. Żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć rywalowi ale to Hutnicy cieszyli się ze zwycięstwa w tym secie, który zakończył się wynikiem 25:20. W tym momencie stało się jasne że nasi siatkarze wywiozą z Brzeska przynajmniej jeden punkt. Czwarty set początkowo toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy prowadzili już nawet 8:5. Ale Hutnicy nie zrażali się tym stanem rzeczy i powoli odrabiali straty. Końcówka seta znów należała do naszej drużyny, która ostatecznie zwyciężyła tą odsłonę 25:21 zdobywając tym samym 3 punkty.

Na pochwałę w naszej drużynie zasługuje na pewno dobra postawa Michała Krzyżaka, który zdobył 24 punkty. Bardzo dobrze w polu zagrywki spisywał się również nasz rozgrywający Tomasz Dylowicz, który zagrywał aż 26 razy zdobywając 3 asy serwisowe.

Hutnicy kolejny raz udowodnili, że są jednym z faworytów do wygrania ligi.

Kolejnym rywalem Hutnika Wandy Kraków będzie drużyna UKS Zalew Świnna Poręba. Mecz odbędzie się wyjątkowo w piątek tj. 24.01.2020 o godzinie 19:30 w hali KS Wanda Kraków przy ul. Odmogile 1b. Serdecznie zapraszamy!!!

Składy:

Hutnik Wanda Kraków: Dylowicz, Krzyżak, Filipczak, Żuchowski, Pawelec, Michałek, Mrozek (L) oraz Tabor, Kozłowski, Sekuła (L) Trener: Łukasz Przybyła

Gryf Brzesko: Wnęk, Sebastian Gibes, Dobrowolski, Kacper Zduleczny, Rosa, Karol Zduleczny, Maczuka (L), oraz Chrabąszcz, Osiecki, Bartosz Gibes, Kopacz (L) Trener: Wiesław Gibes