Kolejne zwycięstwo odnieśli siatkarze Hutnika Wandy Kraków prowadzeni wyjątkowo przez trenera Mirosława Janawę. Tym razem w zaległym meczu z I kolejki I ligi małopolskiej pokonali oni zespół Kęczanina II Kęty. Hutnicy cały czas kontrolowali wydarzenia na boisku i byli lepsi od rywali w każdym elemencie. Kluczem do zwycięstwa okazała się zagrywka, a najlepiej pod tym względem prezentował się przyjmujący Maciej Pawelec. Zagrywając w całym meczu 18 razy zaliczył 3 asy serwisowe. Dobra gra Hutnika na zagrywce powodowała duże problemy w przyjęciu w zespole Kęczanina, a co za tym idzie słabą skuteczność w ataku. W pierwszy set zakończył się zwycięstwem gospodarzy do 15.  Drugi set rozpoczął się od wysokiego prowadzenia naszej drużyny 6-0. Taka przewaga utrzymywała się przez cały set. Dlatego trener Janawa pod koniec tej partii dał szanse gry zmiennikom. Wynik 2 seta to 25-17 dla Hutnika.
W trzecim secie górą był również Hutnik. Tym razem gospodarze pozwolili zdobyć przyjezdnym tylko 16 punktów.  Pod koniec ostatniej partii trener Janawa podobnie jak w 2 secie wpuścił na boisko graczy rezerwowych. 

Było to szóste zwycięstwo Hutnika Wandy w obecnym sezonie. 

Dzisiaj tj. w sobotę 14.12.2019 Hutnik Wanda rozegra ostatnie spotkanie pierwszej rundy rozgrywek. O godzinie 17:00 w hali Wandy przy ul. Odmogile 1b przeciwnikiem naszej drużyny będzie najsłabszy jak dotąd zespół ligi – Iskierka Tarnów. Podobnie jak w dniu wczorajszym liczymy na zwycięstwo Hutnika.

Partnerem meczy z Kęczaninem oraz Iskierką jest firma MPO Kraków.

Hutnik Wanda Kraków – UMKS Kęczanin Kęty 3:0 (25:15, 25:17, 25:16)

Składy: 

Hutnik Wanda: Dylowicz, Kozłowski, Klimczak, Żuchowski, Pawelec, Filipczak, Mrozek (libero) oraz Tabor, Krzyżak, Michałek, Sekuła (libero)

UMKS Kęczanin II Kęty: Błasiak, Olak, Laszczak, Szczepańczyk, Nycz, Skudlarski, Batkiewicz (libero) oraz Żurek, Kasprzyk