Zgodnie z planem czyli zwycięstwem nad Iskierką Tarnów 3:0 zakończyli pierwszą rundę rozgrywek I ligi małopolskiej siatkarze Hutnika Wandy Kraków. Hutnicy byli zdecydowanym faworytem tego spotkania bowiem Tarnowianie zajmowali ostatnią pozycję w ligowej tabeli.

Zespół z Tarnowa tylko w pierwszym secie stawiał spory opór gospodarzom, którzy przystąpili do meczu lekko zdekoncentrowani i na początku spotkania dali się zaskoczyć gościom. Jednak potem wszystko wróciło na właściwe tory i Hutnicy wygrali tego seta do 22. W drugim i trzecim secie poszło już dużo lepiej. Druga partia zakończyła się wynikiem 25:18, a trzecia 25:15.

Po tym spotkaniu Hutnik z 20 punktami zajmuje fotel lidera. Jest to zgoła odmienna sytuacja niż przed rokiem kiedy to w pierwszej rundzie Hutnik zdołał odnieść tylko jedno zwycięstwo.

Mecz z Iskierką Tarnów był ostatnim meczem siatkarzy Hutnika Wandy Kraków w 2019 roku. Mecz, który miał się odbyć 21.12.2019 z Kęczaninem II Kęty został przełożony. Termin jego rozegrania nie został jeszcze ustalony.

Hutnik Wanda Kraków : Iskierka Tarnów 3:0 (25:22, 25:18, 25:15)