W sobotę 23 listopada w wieku 60 lat zmarł Ireneusz Sańka – były siatkarz Hutnika Kraków, jego wychowanek, trzykrotny wicemistrz Polski w hutniczych barwach, w sezonach: 1977/1978, 1978-1979 i 1986/1987
Szlaki na parkietach przetarł mu starszy brat Jacek, również wychowanek Hutnika. Ireneusz, w wieku juniorskim trafił do zespołu seniorów z Suchych Stawów, wówczas jednego z czołowych w Polsce.
W ligowej ekipie grał z tak wybitnymi zawodnikami jak: Marek Karbarz, Bronisław Bebel, Jerzy Kołodziejski, Marian Kowal, a wkrótce także z: Wacławem Golcem, Ryszardem Jurkiem, Zdzisławem Jabłońskim, Robertem Ratajczakiem, Markiem Toporem czy Andrzejem Martyniukiem. 
Jego trenerami w Hutniku byli tak znakomici fachowcy jak: Jerzy Piwowar, Zdzisław Kobędza i Emilian Siracki.
Pogrzeb Ireneusza Sańki odbędzie się w piątek, 29 listopada o godz. 10.20 na cmentarzu w Grębałowie. 
Cześć Jego Pamięci.