Od kilku dni wiemy, że turniej półfinałowy siatkarzy odbędzie się w Katowicach, jednak czekaliśmy na podanie tej informacji do publicznej wiadomości w związku z protestem drużyny MCKiS Jaworzno odnośnie wystąpienia w meczach playoff nieuprawnionego zawodnika w naszym zespole. Okazało się bowiem, iż kapitanowi naszej drużyny Krzyśkowi Ferkowi skończyła się dnia 2 marca licencja na grę w drugiej lidze. Skutkiem fatalnego przeoczenia (wszyscy pozostali zawodnicy mają licencje do końca sezonu) jest zdyskwalifikowanie naszej drużyny, a co za tym idzie w turnieju półfinałowym zagra drużyna z Jaworzna. Jako zarząd klubu wszystkich kibiców przepraszamy za zaistniałą sytuacje, sami pozostając w głębokim szoku po tej decyzji PZPS.
Oficjalne oświadczenie PZPS: http://www.pzps.pl/Hutnik-Krakow-zdyskwalifikowany.html